S prvním USB modemem pro síť LTE přišel nyní na český trh výrobce ZTE

22.06.2012 17:57:00

USB modemy ZTE do notebooků a počítačů mohou dosahovat úžasné rychlosti až 100 Mbps, v současnosti provozuje LTE síť Telefónica, a to na vybraných lokalitách s max. rychlostí do 60 Mbps.

Praha 22. června 2012 – Společnost ZTE, významný světový výrobce chytrých telefonů, tabletů a USB modemů, uvedla v těchto dnech na český trh USB modem podporující mobilní síť nové generace – LTE. V nabídce jej nyní má operátor Telefónica, který zatím jediný zahájil provoz této sítě. LTE umožňuje rychlejší a zároveň ekonomičtější přenos dat než např. 3G sítě a postupně na ni přejdou všichni velcí mobilní operátoři. Pro přístup uživatelů na tuto síť je nutný standardně designovaný USB modem s podporou LTE.

zte-usb-modem-pro-lte-nahled ZTE MF821D je multirežimový USB modem určený pro mobilní sítě LTE-FDD, UMTS, EDGE a samozřejmě GSM. Standardní USB rozhraní 2.0 umožňuje každému uživateli připojit jej ke svému laptopu (notebooku) či stolnímu počítači a přenášet tak data o velkých objemech a velkou rychlostí.

ZTE USB modem pro LTE zahrnuje kromě funkcí mobilního internetu i funkci mobilního telefonu, a to SMS. Dokonale tak kombinuje mobilní komunikaci s internetem. Podporou datových a SMS služeb prostřednictvím mobilní telefonní sítě umožňuje komunikovat všem zákazníkům kdykoliv a kdekoliv.

„Jedním z hlavních důvodů rychlého rozvoje LTE sítí ve světě je velký nárůst objemu dat v mobilních sítích a snaha snižovat cenu přenosu těchto dat. LTE sítě poskytují od určitého bodu ekonomicky a výkonem mnohem výhodnější přenos dat, než 3G nebo 2G sítě,“ řekl k tomu Petr Kuboš, Terminal Sales Director ZTE Czech s.r.o. „Ve světě patříme i díky vývojovým centrům a moderní výrobě mezi technologickou špičku, a proto postupně uvádíme na trh modemy podporující LTE,“ dodal Petr Kuboš.

Technická specifikace USB modemu ZTE MF821D
LTE pásma 2600/1800/800 MHz
WCDMA pásma 900/2100 MHz
GSM pásma 900/1800 MHz
Výklopné rozhraní USB 2.0 HS, UICC
Podpora OS: MS Windows XP, MS Vista
  MS Windows 7 32 a 64 bit
  Mac 10.5, 10.6, 10.7
Podpora MicroSD karet s kapacitou až 32 GB
Rozměry: 87,3×29,5×14 mm
Váha: 47 g
Napájení: přes USB
Externí anténa: 2× vstup
   
Přenosové rychlosti (max.)
LTE-FDD: 100 Mbps DL; 50 Mbps UL
HSUPA: 5,76 Mbps UL
HSDPA: 42 Mbps DL
WCDMA PS: 384 kbps UL; 384 kbps DL

DL = download, UL = upload

USB modem ZTE pro LTE v nabídce Telefónica

Modem je k dispozici při pořízení s některým z tarifů LTE Mobilní internet (od 333 Kč měsičně) od operátora Telefónica. Cena je pak 1 Kč a vratná kauce 1000 Kč. Více k nabídce na stránkách operátora http://www.o2.cz/…e_mf821.html.

Více informací a možnost zápůjček USB modem pro testy můžete získat na těchto kontaktech: 
Aleš Kacl  Mgr. Pavel Kašpar Just Communication s.r.o.
PR Director PR manažer Komunikační agentura
T: +420 604 506 782 T: +420 739 290 708  T: +420 227 195 134
E: ales.kacl@justC.cz E: pavel.kaspar@justC.cz Dlouhá 705/16, Praha 1, PSČ 110 00
O společnosti ZTE CZECH

ZTE CZECH s.r.o. je českým zastoupením 4. největšího světového výrobce mobilních telefonů, ZTE Corporation. Aktivně se u nás rozvíjí v segmentu mobilních telefonů, a to od základní low-endové kategorie přes střední třídu až po kategorii smartphonů. Mezi prodejní úspěchy ZTE patří smartphonů s operačním systémem Android, např. ZTE Blade, ZTE Skate, ZTE Racer II a úspěch se očekává i od právě uvedeného modelu ZTE Blade II. V roce 2012 uvedla i telefon s operačním systémem Windows Mobile 7.5, a to ZTE Tania.

Produktové portfolio ZTE v České republice doplňují tablety, a dále USB modemy pro mobilní internet, nově i v síti nové generace LTE (Long Term Evolution) s konektivitou až 100 Mbps.

Kromě přístrojů pro uživatele nabízí i kompletní infrastrukturní řešení pro pevné i mobilní telefonní sítě.

Telefony a modemy pod značkou ZTE prodávají u nás mobilní operátoři Telefónica, Vodafone i T‑Mobile. Poslední dva operátoři rovněž i pod svou značkou.

O společnosti ZTE Corporation

ZTE (Zhong Xing Telecommunication Equipment) je čínská společnost podnikající v oboru komunikačních technologií. Nabízí kompletní infrastrukturní řešení pro kabelové i bezdrátové počítačové sítě, pevné i mobilní telefonní sítě, videokonference, optický přenos signálů a další. Mimo to se zabývá i vývojem sítí nové generace (LTE) a stává se významným celosvětovým výrobcem mobilních telefonů. ZTE nyní již patří 4. pozice největšího celosvětového dodavatele mobilních telefonů podle počtu prodaných kusů.

ZTE spolupracuje s více než 500 operátory ve více jak 120 zemích světa. V posledním období ZTE sklízí úspěchy v prodejích smartphonů s operačním systémem Android, např. ZTE Blade, ZTE Skate, ZTE Racer II, ZTE Blade II a další. Nově také nabízí telefon s operačním systémem Windows Mobile 7,5, a to ZTE Tania.

Společnost byla založena roku 1985 a dnes patří k největším v Číně. Její sídlo se nachází ve městě Shen-Zhen. V roce 2012 zaměstnává ZTE ve světě okolo 85 000 lidí. ZTE Corporation založila několik výzkumných a vývojových pracovišť, a to ve Francii, v USA, ve Švédsku, Indii, Pákistánu a v Číně. Více informací získáte na stránkách http://www.zte.com.cn.

Historie zpráv

Kontakt pro média

media-contact

V mediálních otázkách, prosím kontaktujte:

Just Communication s.r.o.
Aleš Kacl
PR Director
ales.kacl@justC.cz
+420 604 506 782

© 1998 – 2013 ZTE Corporation | Mapa stránek | Správa stránek: Just MediaJust Communication

Webové stránky vytvořil WebMotion | Redakční systém WebContent CMS | SEO | Email marketing

 Select your country

globalGlobal - English chinaChina - 中文